Krauss kinnisvara
ajalugu

Werner Krauss õppis Viini kunstiakadeemias Eduard van der Mylleri käe all. 1926. aastal asutas ta Architekturbüro Krauss Eigenschaft, olles selleks ajaks Viinis laialdaselt tuntust kogunud funktsionalistlike majade ja villade ehitajana. Tema käekirja iseloomustasid lihtsad jooned ja ruumiesteetika.

Peaaegu sada aastat hiljem, 2008. aastal, otsustasime Werneri algatusega jätkata. Juba üle 12 aasta loome KRAUSS kinnisvara kaubamärgi all mugavaid ja hubaseid kodusid. Kuigi ehitustehnoloogia on saja aastaga jõudsalt arenenud ning kasutusel on uued materjalid ja kujunduslahendused, järgime ikkagi Werneri algset ideed luua esteetilisi funktsionaalseid elamispindu. See on KRAUSS kinnisvara missioon.

 • 1925

  Esimene Kraussi maja vallutab oma funktsionaalsuse ja ruumilahendusega austerlaste südamed.
 • 1935

  Krauss loob mitte ainult korter- ja eramaju, vaid ka riigihooneid, järgides enda ainulaadset stiili.
 • 2008-2009

  Meie tegevuse algus. Esimese eramaja ehitamine peatöövõtjana.
 • 2010

  Üleilmne majanduskriis. Töö erinevate hangetega. Ehitame katuseid ja fassaade. Rekonstrueerime Kehra tselluloositehase Horizont katused.
 • 2011

  Esimene kinnisvaraarendusprojekt «Urzevas» sünnib juhuse tahtel Lätis – viie boksiga ridaelamu ehitamine ja müük 10 kilomeetri kaugusel Riiast.
 • 2012

  Põnev arendusprojekt «Ozolu birzs» Riia eeslinnas. Projekti nimi viitab tammedele, mida kasvab piirkonnas palju. Ehitame ja müüme kuue premium-klassi boksiga ridaelamu.
 • 2013

  Projekt «Januze» looduslikult kaunis piirkonnas Riia lähedal. Meie hubased majad Stadiona tänaval asuvad vaid kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel Liivi lahest ja 20 minuti kaugusel Kaņierise järvest.
 • 2014

  Osaleme Hotelli Mercure Kaliningrad ehituse projekteerimisel ja kvaliteedikontrollis. Hotell on suurepärases asukohas, Kaliningradi veekaskaad ja Rossgarteni värav on vähem kui 1 km, Immanuel Kanti monument 1,3 km ja punkrimuuseum 1,4 km kaugusel. Merevaigumuuseumist lahutab vaid veerandtunnine jalutuskäik.
 • 2015-2020

  Keskendume elamute arendamisele Tallinna lähistel Tiskres ja Tabasalus. Viie aastaga ehitame ja müüme üle 7000 ruutmeetri elamispinda. Uskumatult rõõmustav on näha, kuidas meie majades luuakse perekonnad, sünnib uus elu ja inimesed saavad õnnelikumaks.

Katrin Shendrik

Telefon: +372 56 855 814
E-mail: info@krausskinnisvara.ee

 

Võtke meiega ühendust teile sobival viisil või jätke oma andmed tagasiside vormi.

  Menüü