Krauss kinnisvara
ajalugu

Werner Krauss oli alati unistanud arhitektiks saamisest. 1920. aastate alguses astuski ta Viini kunstiakadeemiasse. Tema juhendajaks sai tuntud arhitekt, Viini rahvusooperi hoone looja Eduard van der Nüll.

Aastal 1926 asutas Krauss oma esimese arhitektuuribüroo nimega Architekturbüro Kraus Eigenschaft. Tema visiitkaardiks sai funktsionalism, mille põhikomponendid on funktsioon, konstruktsioon, vorm ja kvaliteet.

Kraussi seisukohaks oli, et majad peaksid olema eelkõige otstarbekad ja mugavad. Ruumi iga meeter peaks täitma oma kindlat eesmärki. Seejuures ei unustanud Krauss hoonete projekteerimisel kunagi ka nende visuaalset poolt — arhitekti loomingu tunnusjooneks said lihtsad ja lakoonilised jooned ning õhulised ja heledad ruumid.

Aastal 2008 otsustasime jätkata Werner Kraussi tööd ning asutasime Krauss kinnisvara, mis on nüüdseks juba üle 15 aasta loonud mugavaid ja hubaseid kodusid.

Viimase 80 aastaga on ehitustehnoloogiad läbi teinud muljetavaldava arengu, tuues kaasa 3D-modelleerimise, uusi ehitusmaterjale, värskeid disainilahendusi.

Krauss kinnisvara missiooniks on luua esteetiliselt nauditavaid ja funktsionaalseid eluruume.

 • 1925

  Esimene Kraussi maja vallutab oma funktsionaalsuse ja ruumilahendusega austerlaste südamed.
 • 1935

  Krauss loob mitte ainult korter- ja eramaju, vaid ka riigihooneid, järgides enda ainulaadset stiili.
 • 2008-2009

  Meie tegevuse algus. Esimese eramaja ehitamine peatöövõtjana.
 • 2010

  Üleilmne majanduskriis. Töö erinevate hangetega. Ehitame katuseid ja fassaade. Rekonstrueerime Kehra tselluloositehase Horizont katused.
 • 2011

  Esimene kinnisvaraarendusprojekt «Urzevas» sünnib juhuse tahtel Lätis – viie boksiga ridaelamu ehitamine ja müük 10 kilomeetri kaugusel Riiast.
 • 2012

  Põnev arendusprojekt «Ozolu birzs» Riia eeslinnas. Projekti nimi viitab tammedele, mida kasvab piirkonnas palju. Ehitame ja müüme kuue premium-klassi boksiga ridaelamu.
 • 2013

  Projekt «Januze» looduslikult kaunis piirkonnas Riia lähedal. Meie hubased majad Stadiona tänaval asuvad vaid kümneminutilise jalutuskäigu kaugusel Liivi lahest ja 20 minuti kaugusel Kaņierise järvest.
 • 2014

  Osaleme Hotelli Mercure Kaliningrad ehituse projekteerimisel ja kvaliteedikontrollis. Hotell on suurepärases asukohas, Kaliningradi veekaskaad ja Rossgarteni värav on vähem kui 1 km, Immanuel Kanti monument 1,3 km ja punkrimuuseum 1,4 km kaugusel. Merevaigumuuseumist lahutab vaid veerandtunnine jalutuskäik.
 • 2015-2020

  Keskendume elamute arendamisele Tallinna lähistel Tiskres ja Tabasalus. Viie aastaga ehitame ja müüme üle 7000 ruutmeetri elamispinda. Uskumatult rõõmustav on näha, kuidas meie majades luuakse perekonnad, sünnib uus elu ja inimesed saavad õnnelikumaks.
 • 2021

  Kvaliteet, mugavus ja esteetika igal ruutmeetril.
  Meie põhirõhk on avarate ridaelamute ja majade ning hubaste boutique-kodude ehitamine kesklinnas.
  Mitmesugused läbimõeldud planeeringud, mugavad asukohad ja A-klassi energiatõhusus muudavad meie kodud ideaalseks mugavaks elamiseks linnas.

Jaana Valtsuk

Telefon: +372 5307 0308
E-mail: info@krausskinnisvara.ee

 

Võtke meiega ühendust teile sobival viisil või jätke oma andmed tagasiside vormi.

  Menüü